24 marca 2013

Mikrodermabrazja domowa

Mikrodermabrazja to technika mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Ta stosowana w salonach polega na ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami naturalnego diamentu .


Ja wykonuję wszystkie zabiegi w domu u siebie lub u klientek  i korzystam z urządzenia, które widać na zdjęciu . Jest to elektroniczna szczoteczka, która kręci się w kółko na dwóch poziomach obrotów i posiada również opcję zasysania. Do zabiegu używam pyłu wulkanicznego rozrobionego w odpowiednich proporcjach z żelem oczyszczającym. Pył ten zastępuje kryształki diamentu stosowane w dużych urządzeniach do mikrodermabrazji. 
Dzięki usuwaniu komórek górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych komórek. Złuszczanie następuje stopniowo, pod kontrolą wizualną, dlatego nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Ponadto urządzenia do mikrodermabrazji posiadają pompę zasysającą, dzięki której w trakcie zabiegu wykonywany jest swoisty masaż, w wyniku którego zwiększa się synteza kolagenu i elastyny – w efekcie skóra robi się grubsza i bardziej jędrna. Metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, oczyszczania skóry, leczenia trądzika.

Cały zabieg obejmuje:
-demakijaż i tonizację,
-przygotowanie skóry za pomocą żelu i głowicy z gąbeczką,
-złuszczanie naskórka za pomocą pyłu wulkanicznego i głowicy ze szczoteczką,
-zmycie resztak pyłu i oczyszczenie resztek naskórka z pomocą głowicy z przyzsawką,
-maseczka, tonizacja i krem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz